Coed Junior Varsity Wrestling · Coed Junior Varsity Wrestling finishes 5th place at Northglenn JV Tournament


  Place Points
Mead High School 5th 0

Ethan Neilson’s place is 3rd and has scored 2.00 team points.

1st Place Match – Beau Bernard (Legacy) won by fall over Ethan Neilson (Mead) (Fall 4:22)
1st Place Match – Connor Hinkle (Mountain Range) won by fall over Ethan Neilson (Mead) (Fall 3:10)
1st Place Match – Ethan Neilson (Mead) won by fall over Kainin Bonds (Smoky Hill) (Fall 0:44)
Nathan Rowden’s place is 2nd and has scored 4.00 team points.

1st Place Match – Corbin Mallo (Mountain Range) won by decision over Nathan Rowden (Mead) (Dec 13-8)
1st Place Match – Nathan Rowden (Mead) won by fall over Dylan Harmon (Smoky Hill) (Fall 1:03)
1st Place Match – Nathan Rowden (Mead) won by fall over Trenton Veehof (Legacy) (Fall 2:00)
Gretzky Gilman’s place is 3rd and has scored 2.00 team points.

1st Place Match – Nathan Dooley (Mountain Range) won by fall over Gretzky Gilman (Mead) (Fall 3:16)
1st Place Match – Gretzky Gilman (Mead) won by fall over Christopher Marques (Mountain Range) (Fall 1:41)
1st Place Match – Ian Gilbert (Legacy) won by fall over Gretzky Gilman (Mead) (Fall 4:31)
Brayden Keys’s place is unknown and has scored 0.00 team points.

1st Place Match – Colin Bonner (Rocky Mountain) won by fall over Brayden Keys (Mead) (Fall 1:39)
1st Place Match – Collin Johnson (Rocky Mountain) won by fall over Brayden Keys (Mead) (Fall 0:59)
Logan Hansen’s place is 3rd and has scored 2.00 team points.

1st Place Match – Edgar Lucio (Adams City) won by fall over Logan Hansen (Mead) (Fall 1:14)
1st Place Match – Logan Hansen (Mead) won by fall over Edward Salvetti (Mountain Range) (Fall 3:34)
1st Place Match – Matthew Martin (Northglenn) won by fall over Logan Hansen (Mead) (Fall 3:12)
Shawn Anderson’s place is 4th and has scored 0.00 team points.

1st Place Match – Sebastian Flores (Northglenn) won by fall over Shawn Anderson (Mead) (Fall 1:43)
1st Place Match – Beau Bernard (Legacy) won by fall over Shawn Anderson (Mead) (Fall 3:09)
1st Place Match – Ramiro Dominguez (Mountain Range) won by fall over Shawn Anderson (Mead) (Fall 0:24)
Nathan Bailey’s place is 3rd and has scored 0.00 team points.

1st Place Match – Connor Hinkle (Mountain Range) won by decision over Nathan Bailey (Mead) (Dec 3-2)
1st Place Match – Nathan Bailey (Mead) won by decision over Kainin Bonds (Smoky Hill) (Dec 6-0)
1st Place Match – Sebastian Flores (Northglenn) won by fall over Nathan Bailey (Mead) (Fall 0:57)
Carlos Gonzales’s place is 2nd and has scored 4.00 team points.

1st Place Match – Carlos Gonzales (Mead) won by fall over Daunte Toliver (Mountain Range) (Fall 5:58)
1st Place Match – Sage Harrison (Rocky Mountain) won by fall over Carlos Gonzales (Mead) (Fall 1:10)
1st Place Match – Carlos Gonzales (Mead) won by fall over Anthony Craven (Northglenn) (Fall 1:25)
Eli Mackey’s place is 3rd and has scored 0.00 team points.

1st Place Match – Jayton Hall (Northglenn) won by fall over Eli Mackey (Mead) (Fall 2:46)
1st Place Match – Jovaughn Mestas (Adams City) won by fall over Eli Mackey (Mead) (Fall 1:50)
1st Place Match – Eli Mackey (Mead) won by decision over Ryan Carfield (Prairie View) (Dec 3-2)
Keegan Caldwell’s place is 3rd and has scored 2.00 team points.

1st Place Match – Kordell Culane (Rocky Mountain) won by fall over Keegan Caldwell (Mead) (Fall 3:09)
1st Place Match – Keegan Caldwell (Mead) won by fall over Antonio Gomez (Northglenn) (Fall 3:53)
1st Place Match – Niko Revello (Brighton) won by fall over Keegan Caldwell (Mead) (Fall 2:34)
Gavin Marx’s place is 4th and has scored 0.00 team points.

1st Place Match – Matthew Martin (Northglenn) won by fall over Gavin Marx (Mead) (Fall 1:05)
1st Place Match – Anthony Garcia (Mountain Range) won by fall over Gavin Marx (Mead) (Fall 0:51)
1st Place Match – Edgar Lucio (Adams City) won by fall over Gavin Marx (Mead) (Fall 5:38)
Brady Borger’s place is 1st and has scored 6.00 team points.

1st Place Match – Brady Borger (Mead) won by fall over Liam Wilson (Longmont) (Fall 2:53)
1st Place Match – Brady Borger (Mead) won by fall over Alex Bovenzi (Prairie View) (Fall 1:11)
1st Place Match – Brady Borger (Mead) won by fall over Isaiah Henry (Northglenn) (Fall 2:57)
Andy Romero’s place is 4th and has scored 0.00 team points.

1st Place Match – Brenden Broyles (Brighton) won by fall over Andy Romero (Mead) (Fall 1:59)
1st Place Match – Blayke Roth (Rocky Mountain) won by fall over Andy Romero (Mead) (Fall 4:19)
1st Place Match – Leonard Wetzler (Rocky Mountain) won in tie breaker – 1 over Andy Romero (Mead) (TB-1 5-4)
Zane Strewler’s place is 4th and has scored 0.00 team points.

1st Place Match – Tristan Schweizer (Brighton) won by tech fall over Zane Strewler (Mead) (TF 16-0)
1st Place Match – Luis Gallegos (Brighton) won by fall over Zane Strewler (Mead) (Fall 1:14)
1st Place Match – Josh Vowers (Brighton) won by fall over Zane Strewler (Mead) (Fall 5:18)
Luis Miramontes’s place is 2nd and has scored 2.00 team points.

1st Place Match – Luis Miramontes (Mead) won by decision over Jacob Wilton (Brighton) (Dec 10-3)
1st Place Match – Ian Gilbert (Legacy) won by fall over Luis Miramontes (Mead) (Fall 3:59)
1st Place Match – Luis Miramontes (Mead) won by fall over Daniel Angeles (Smoky Hill) (Fall 2:26)
Tony Romero’s place is 2nd and has scored 2.00 team points.

1st Place Match – Daniel Sanchez (Brighton) won by decision over Tony Romero (Mead) (Dec 9-3)
1st Place Match – Tony Romero (Mead) won by decision over Abel Gonzales (Brighton) (Dec 8-3)
1st Place Match – Tony Romero (Mead) won by fall over Wyatt Simmons (Mountain Range) (Fall 0:24)